XVIII. Theaterspiele

Udruga „Europski kulturni krug – EKULT“ već 18 godina zaredom organizira dramske igre na njemačkom jeziku „Theaterspiele“. Ove godine su kazališne skupine došle iz Njemačke, Mađarske, Rumunjske, Srbije, Bosne i Hercegovine te naravno Republike Hrvatske, a sudjelovalo je više od 35 skupina sa više od 500 sudionika.
Naša škola već godinama sudjeluje na ovoj manifestaciji, te na taj način predstavljamo ne samo školu, već i naš grad – kao jedina škola iz Bosne i Hercegovine. Školu je predstavila izvannastavna dramska grupa iz njemačkog
jezika „SpielMit” izvedbom “Unterricht mal anders” na njemačkom jeziku. Sudjelovali su sljedeći učenici: Ružica Baković, Ivona Dalić, Marija Damjanović, Luka Hrgić, Vladimir Ištuk, Marta Ivković, Riad Jahjefendić,
Mihael Mihaljević te njihove voditeljice prof. Amila Kundić i mag. Senka Jandrić.
Cjelokupna manifestacija odvijala se tokom tri dana, a svi glumci nastupili su u jedinstvenom prostoru Hrvatskog narodnog kazališta u baroknom Varaždinu. Dio atmosfere prenosimo u galeriji. Tekst napisala Senka J.